Dekorasyonnet – Dekorasyon Fikirleri

Salon Perde Modelleri 2020

Salon Perde Modelleri 2020

Dekorasyon yapmak; birçok etkeni birlikte düşünmek anlamına geliyor. Sadece koltuklarınız değil bir salonu meydana getiren tüm mobilya, tekstil ve aksesuarları bütünleşik bir bakış açısıyla görmek demektir.

Salon dekorasyonunun en önemli tamamlayıcısı salon perdeleridir. Salon perdeleri seçiminde ilk olarak dekorasyon tarzınıza uygun bir tarz belirlemelisiniz. Sadece perde modeli olarak bakmayın. Perde ve tül için kullanacağınız kumaşlarda yine dekorasyon için kullandığınız kumaşlarla aynı tarzda olmalı.

Modern dekorasyon uyguladığınız salonunuza düz renkli ya da çizgili ve geometrik desenli perdeler kullanın. Country dekorasyona sahip bir salon için kullanacağınız perdeler çiçekli desenlerde seçildiğinde çok daha uygun olacaktır.

Klasik dekorasyon ise ağır, zengin dokulu ve desenli kumaşlar gerektirir. Klasik salonunuz için sçtiğiniz perdeler saten, kadife gibi kumaşlardan olmalı ve yine salonunuza göre simlerde içerebilir.

Panel perdeler, stor perdeler ve jaluzilerde salonlar için kullanılabilecek perde çeşitleri arasında. Eğer seçtiğiniz perde modeli ayrıntılı ve usta işi gerektiriyorsa bir perdeciden profesyonel yardım almanız da uygun olacaktır.

Perde rengi seçiminde daha önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi dekorasyonunuzu dengeleyecek ve bütünlüğü bozmayacak renkleri tercih etmelisiniz. Ustaca kullandığınız zaman perdeleriniz salonlarınız için renk yöneticisi olacaktır. Salonunuzda kullandığınız bir kaç rengi içeren perdelerle zıt renkleri bir arada kullanmanız da mümkün olur.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ