Dekorasyonnet – Dekorasyon Fikirleri

Kızlar İçin Genç Odası Modelleri

Kızlar İçin Genç Odası Modelleri

Hayatımızın en güzel çağıdır gençlik. Elbette hep söylendiği gibi, her yaşın kendine özgü güzellikleri var ancak birçok yaşlı insanın geri dönmek ya da tüm çocukların bir an önce erişmek istediği en özel dönemdir. Kişiliğin şekillendiği bu dönemde, gençlerin kendilerine ait bir odalarının olması bireysel gelişimlerine katkıda bulunmaktadır.

Günümüz genç odaları, farklı karakter yapısı ve zevklere sahip olan tüm gençlere hitap eden, birbirinden şık ve kullanışlı seçenekler sunuyor. Kendilerini huzurlu ve güvende hissedecekleri bu özel alan onların estetik anlayışına uygun olmalı ve uyuma, ders çalışma gibi aktivitelerinde ihtiyaçları olacak tüm gereksinimleri karşılamalı.

Konfor, şıklık ve kalite gibi unsurlar da unutulmamalı tabi. Özellikle genç kızlar için aynı zamanda da bir misafir odası niteliği taşıyan genç odaları onların biraraya gelip eğlendikleri, sabaha kadar sohbet ettikleri yerlerdir. Bu nedenle yalnızca yatak odası ya da çalışma odası gibi düşünülmemeli ve buna göre dizayn edilmelidir.

Söz konusu genç kızlar olduğunda ihtiyaçlar o kadar çok ki… Ne elbise, ne de ayakkabı dolapları yeterli gelir. Hele bir de çanta askıları ve takı çekmecelerini eklersek, oda ne kadar büyük olursa olsun asla sığmayacak gibi gelir bize. Ama günümüzde üretilen genç odaları o kadar kullanışlı ve iyi tasarlanmış ürünler ki, her türlü sorununuza pratik çözümler buluyor.

Size düşen yalnızca seçim yapmak. İhtiyaç duyulan nesneler ana hatlarıyla belirlendikten sonra geriye kalan renk ve model beğenmek. Pembe, yeşil, turuncu, mor… Genç kızların seveceği, insana canlılık veren birçok parlak renkte mobilya bulmak artık çok kolay. Bu mobilyalarla birlikte perde, duvar ve zemin rengindeki uyumu da gözden kaçırmamak gerek elbette. Geriye bir tek tablo, ayna gibi aksesuarlarla odayı süslemek, dekorasyonu tamamlamak kalıyor.

Çalışma masalarında ve yatakların başucunda kullanılacak aydınlatma cihazlarını da unutmayalım tabi. Sınav öncesinde birlikte ders çalışmak ya da boş zamanlarda eğlenmek için gelecek olan arkadaşları da düşünmek lazım tabi. Eğer odada kanepe koyacak yer yoksa büyük boy rengarenk minderlerden bulundurmak faydalı olabilir. Sizin için derlediğimiz genç kız odası modelleri sayesinde mağaza mağaza dolaşmanıza gerek yok. Bu ürünleri inceleyip ne istediğinize karar verebilirsiniz…

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ